4 zachowania ludzi, którzy są nieszczęśliwi w związku

4 zachowania ludzi, którzy są nieszczęśliwi w związku

Jak zachowują się ludzie nieszczęśliwi w związku?

Ludzi, którym związek zabiera całą radość życia, bardzo łatwo rozpoznać. Charakteryzuje ich kilka ważnych cech.

Trwanie w związku nie zawsze oznacza, że jesteśmy szczęśliwi i nie mamy powodu do zmartwień. Niekiedy to właśnie związek staje się głównym źródłem wielu naszych problemów. Bez względu na to, jak wielka miłość łączy nas z drugą osobą, jeżeli widzisz poniższe cechy u siebie, możliwe że potrzebujesz jak najszybszej pomocy. Oto 4 zachowania wyróżniające nieszczęśliwe pary:

Złość zamiast miłości

Widzisz, że czas, który spędzacie wspólnie w większości polega na kłótniach i wzajemnym wypominaniu sobie doznanych w przeszłości krzywd? Jeżeli od jakiegoś czasu nie umiecie już cieszyć się swoją obecnością i łapiesz się na tym, że cały czas czujesz złość i rozczarowanie, prawdopodobnie tkwisz w toksycznym związku.

Strach przed zaangażowaniem

Niby rozmawiacie o ślubie i dzieciach, ale jednak zawsze któreś z Was szybko zmienia temat? Widzisz, że nie macie już wspólnych planów, a na myśl o wakacjach we dwoje chcesz uciec jak najdalej? To znak, że Twój związek nie ma żadnych perspektyw na przyszłość.

Uciekanie z domu

Ludzie, których nie cieszy wzajemne towarzystwo, starają się jak najczęściej ograniczać kontakt. Dlatego jeśli tkwisz w relacji, która nie daje Ci szczęścia, prawdopodobnie często bywasz poza domem – dużo lepiej czujesz się w towarzystwie przyjaciół czy osób, z którymi pracujesz. Takie zachowanie prędzej czy później doprowadzi do poważnego kryzysu między Wami.

Zaniżanie poczucia własnej wartości

Cały czas masz wyrzuty sumienia i czujesz, że zatracenie bliskości z ukochaną osobą jest Twoją winą? Stoisz godzinami przed lustrem i zastanawiasz się, co warto w sobie zmienić, aby ją zadowolić? Nie tędy droga! Jeżeli czujesz, że partner lub partnerka chce uciec jak najdalej od Ciebie, Twój wygląd nie ma tu większego znaczenia. Pamiętaj, że za kryzys w związku są odpowiedzialne dwie osoby.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
rozwod
Czytaj dalej

Ile trwa rozwód w Polsce?

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nie tylko ze względu na emocje, ale również na…