5 niezawodnych sposobów na oszczędzanie czasu rano

5 niezawodnych sposobów na oszczędzanie czasu rano!

Jak zaoszczędzić czas rano?

Męczą cię poranne pobudki? Masz problemy z wczesnym wstawaniem? Każde dodatkowe 15 minut snu jest dla ciebie na wagę złota? Warto więc praktykować drobne oszczędzanie czasu, dzięki któremu będziesz mogła dłużej poleniuchować w łóżku.

1. Szykuj ubrania dzień wcześniej…

Wiadomo, że wybranie odpowiedniego zestawu i prasowanie zajmuje sporo czasu. Szczególnie wybieranie, gdy nie masz konkretnej koncepcji. Dlatego dobrze jest wieczorem obejrzeć prognozę pogody i elegancko naszykować odzież na następny dzień.
Rano szkoda czasu na szperanie w szafie i szufladach w poszukiwaniu odpowiedniego stroju i dodatków.

2. Nie myj rano włosów…

Jest to oczywiście bardzo indywidualna kwestia, zależna od danej osoby.
Jednak jeśli możesz sobie na to pozwolić, staraj się myć włosy wieczorem. Dodatkowym plusem jest to, że nawet nie musisz ich wtedy dokładnie suszyć, bo przez noc naturalnie wyschną.

3. Nie pakuj się z rana…

Już wieczorem przygotuj sobie torbę, którą bierzesz do pracy oraz wszystkie niezbędne dokumenty, czy laptopa. Rano nie będziesz w biegu wszystkiego szukała i stresowała, gdzie się coś zapodziało. Jak wiadomo, pośpiech jest złym doradcą. Tym sposobem masz kilka dodatkowych minut w kieszeni!

4. Zamień poranny prysznic na wieczorną kąpiel…

Czy nie lepiej zdecydować się na wieczorną, dłuższą kąpiel, na rzecz kilkunastu dodatkowych minut spędzonych w łóżku? Oczywiście, że tak! Wieczorem masz więcej czasu, nigdzie się nie śpieszysz- z tej racji możesz się zrelaksować i odprężyć podczas kąpieli. Nie czujesz wtedy presji czasu, tak jak by to było z samego rana.

5. Weź ze sobą kawę…

Dodatkową oszczędnością czasu będzie rezygnacja z picia kawy w domu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś wypiła ją później, chociażby w drodze do pracy! Warto zaopatrzyć się w kubek termiczny, to zdecydowanie ułatwi transport ulubionego napoju.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
rozwod
Czytaj dalej

Ile trwa rozwód w Polsce?

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nie tylko ze względu na emocje, ale również na…