Co robić, gdy partner nie interesuje się ciążą?

Co zrobić gdy partner nie interesuje się ciążą

Myślałaś, że dla Twojego partnera wiadomość o ciąży będzie miłym zaskoczeniem, tymczasem okazuje się, że zupełnie nie jest na to gotowy? Zobacz, jak go zachęcić!

Cieszysz się z wieści o ciąży i nie możesz się doczekać, kiedy w końcu powitasz malucha na świecie? Nic dziwnego! Jeśli jednak Twój partner zachowuje się wręcz odwrotnie, pora zastanowić się, dlaczego reaguje w ten sposób i jak przekonać go do radości płynącej z oczekiwania na dziecko. Oto 4 ważne rzeczy, o których musisz pamiętać:
Nie decyduj za niego

Co robić, kiedy partner nie cieszy się z ciąży?

Zastanów się, czy przypadkiem naturalnie nie przejęłaś wszystkich obowiązków związanych z przygotowaniem do porodu? Możliwe, że cały czas wydaje Ci się, że wszystko zrobisz lepiej i dlatego nawet nie dajesz ukochanemu okazji do zaangażowania się w oczekiwanie na malucha. Może pora zacząć wtajemniczać partnera we wszystkie sprawy dotyczące Waszej trójki?
Pozwól mu oswoić lęki

Staraj się jak najczęściej rozmawiać z partnerem, zarówno o swoich, jak i jego lękach związanych z ciążą i porodem. Dyskutujcie w otwarty, szczery sposób na temat tego, jak postrzegacie zmiany, jakie niebawem zajdą w Waszym życiu. Staraj się także nie krytykować partnera i rozumieć jego podejście.

Pytaj

Jeśli widzisz, że partner jest wycofany i średnio angażuje się w Twoją ciążę, po prostu zapytaj go, z czego wynika takie zachowanie. Możliwe, że musisz sama rozwiać wszystkie jego wątpliwości. Jeśli to nie pomoże, spróbujcie poszukać pomocy u specjalisty. Pomocna może być również wspólna wizyta u lekarza, kiedy ginekolog wykona pierwsze badanie USG.

DAJ CZAS

Niestety, mężczyźni potrzebują nieco więcej czasu aby dojrzeć do wiadomości o dziecku. Bardzo często wynika to ze zwyczajnej niewiedzy. Nie naciskaj na partnera- w ten sposób możesz osiągnąć odwrotne efekty. Staraj się rozumieć jego wycofanie – ono wcale nie oznacza, że nie jest zainteresowany dzieckiem.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
rozwod
Czytaj dalej

Ile trwa rozwód w Polsce?

Rozwód to jedno z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Nie tylko ze względu na emocje, ale również na…