Nafta kosmetyczna na włosy – zalety i wady

Nafta kosmetyczna na włosy – zalety i wady

Czy nafta kosmetyczna nadaje się do włosów?

Nafta kosmetyczna to produkt dla wszystkich kobiet, które chcą świadomie dbać o swoje włosy. Dlaczego? Ponieważ kosmetyk ten jest w stanie stanąć w szranki ze wszystkimi rywalami do pielęgnacji skóry głowy i włosów. Co więcej, korzystać mogą niego wszystkie panie, niezależnie od rodzaju włosów. W szczególności te, które mają problemy z włosami łamliwymi, suchymi i pozbawionymi blasku.

Nafta kosmetyczna na porost włosów

Poza tym, że nafta kosmetyczna działa fantastycznie przeciwko wypadaniu włosów, wiele kobiet wybiera ją również, jako produkt stymulujący porost. Po zastosowaniu nafty na skórę głowy, kosmetyk poprawia ukrwienie, co pobudza cebulki do wzrostu. Nafta to wspaniały element codziennej pielęgnacji włosów, dlatego każda kobieta powinna, choć spróbować zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w ten produkt. Dodatkowym atrybutem nafty jest to, że można ją stosować także do pielęgnacji cery.

Jak nakładać naftę kosmetyczną na włosy?

Zanim nałożymy na włosy naftę trzeba wiedzieć, że posiada ona specyficzny zapach, który biorąc pod uwagę spektakularne i niemal natychmiastowe efekty, nie powinien być problemem. Nafta może być stosowana w różnych formach:

  • Olejek: wystarczy nałożyć naftę na suche lub mokre włosy i pozostawić na jakiś czas do wchłonięcia. Okazuje się, że po 15 minutach widoczne są pierwsze imponujące efekty. Po upływie tego czasu umyj włosy szamponem, jak zwykle. Ta metoda doskonale eliminuje puszenie się włosów.
  • Maska: najbardziej popularna i znana wszystkim receptura to połączenie nafty kosmetycznej z żółtkiem oraz sokiem z cytryny. Taka maseczka przyspiesza porost włosów oraz powoduje, że stają się bardziej odżywione i pełne energii.
  • Płukanie: wymieszaj kilka kropli nafty kosmetycznej z wodą. Umyj włosy, a następnie użyj płukanki z nafty. Dzięki regularnym zabiegom będziesz mogła cieszyć się olśniewająco błyszczącymi włosami.
  • Masaż skóry głowy: w celu wzmocnienia mieszków włosowych, wymieszaj naftę kosmetyczną z ulubionym olejem, a następnie masuj przez około 15 min skórę głowy. Po masażu umyj włosy szamponem.

Nafta kosmetyczna do włosów posiada właściwości, które są w stanie wzmocnić cebulki włosów i zapobiec łupieżowi. Opinie na jej temat są podzielone. Przede wszystkim warto pamiętać, że wrażliwe osoby powinny stosować jej minimalne ilości. W przeciwnym razie może spowodować zaczerwienienie skóry głowy oraz swędzenie.

Jeśli kiedykolwiek stosowałaś olejek rycynowy do włosów, nafta kosmetyczna powinna spełnić Twoje oczekiwania. Jej cena nie przekracza 20 złotych za buteleczkę, a kosmetyk jest naprawdę wydajny.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Rodzaje koloryzacji włosów
Czytaj dalej

Rodzaje koloryzacji włosów

Sposoby koloryzacji włosów Farbowanie włosów to trend, któremu poddają się zarówno starsze, jak i młodsze klientki salonów fryzjerskich.…
Jak zdjąć tipsy z klejem?
Czytaj dalej

Jak zdjąć tipsy z klejem?

Jak zdjąć tipsy? Tipsy to idealny wybór dla osób, które z pewnych względów nie mogą zapuścić własnych, długich…