5 sposobów na polepszenie swojego samopoczucia w czasie pracy

5 sposobów na polepszenie swojego samopoczucia w czasie pracy

W redakcji często rozmawiamy o tym, jak dbać o dobre samopoczucie w czasie pracy. Spędzamy przy biurkach wiele godzin w jednej pozycji. Bardzo ważny jest tutaj także sprzęt na jakim pracujemy. Często nie mamy czasu, aby oderwać się od pozycji siedzącej i poćwiczyć, jak radzą eksperci od dbania o zdrowie. Mamy jednak kilka sposobów na to, aby zmieniając nawyki zatroszczyć się o swoje lepsze samopoczucie i kondycję w pracy.

ODŻYWIAJ SIĘ

To naprawdę może się wydawać banalne, ale zbilansowana dieta ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Jeśli dostarczysz organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych, będziesz miała więcej energii do działania. Dobra dieta sprawia, że jesteśmy bardziej wydajni i rzadziej odczuwamy zmęczenie oraz stres. Spróbuj wprowadzić kilak zdrowych nawyków. Przede wszystkim jedz zdrowe śniadania, w miarę możliwości staraj się przygotowywać posiłki w domu i zabierać do pracy lunche. Zdrowe przekąski w ciągu dnia takie jak: orzechy, rodzynki czy daktyle pozytywnie wpływają na pracę mózgu i dostarczają zdrowej energii. To pomoże Ci unikać automatu ze słodyczami.

POSTAW NA DOBRY SPRZĘT

Doskonale wiemy, że w dobie przenośnych komputerów praca nie zawsze zostaje w miejscu Twojego biura. Bywa tak, że musisz ją zabrać do domu. Albo po prostu jesteś na tyle w nią zaangażowana, że lubisz mieć dostęp do internetu i komputera znacznie dłużej niż w wyznaczonym do tego czasie. Dla nas kobiet liczy się to, aby móc zawsze i wszędzie czuć się komfortowo. Lubimy otaczać się ładnymi, stylowymi, ale przede wszystkim funkcjonalnymi urządzeniami.

Takimi, które pomagają nam planować nasz czas, umożliwiając przy tym sterowanie wieloma obowiązkami. Pewnie zdarza Ci się jak nam, nosić laptop w torebce lub w oddzielnej torbie czy neseserze. Może warto go zamienić na lżejszy model, którego waga jest mniejsza niż tych standardowych. Dodatkowym atutem dobrego sprzętu jest wytrzymałość baterii, co znacznie wydłuża jego czas pracy bez użycia ładowarki stacjonarnej. Zwróć uwagę również na wyświetlacz Twojego komputera. Im lepszej jakości obraz oraz kolory, tym mniej wysilasz swój wzrok. Taki model w swojej ofercie ma firma Microsoft, która właśnie wprowadza na rynek Surface Laptop. Sprawdź tutaj.

ROZPLANUJ OBOWIĄZKI

Jedną z przyczyn, przez które odczuwamy w pracy stres jest obawa, że spóźnimy się z wykonaniem jej na czas. Po przyjściu do biura rozplanuj swój dzień. Podziel zadania na te priorytetowe i te, które możesz zrobić w późniejszym czasie. To naprawdę działa. Zrób listę i kieruj się nią. W ten sposób nie będziesz nerwów spoglądać na zegarek i zastanawiając się na co najpierw skierować swoją uwagę. W pracy jak i w życiu, są rzeczy ważne i ważniejsze. Wypróbuj tę metodę!

NAWADNIAJ SWÓJ ORGANIZM

Wiele osób znanych z aktywnego trybu życia przyznaje, że zaraz po przebudzeniu wypija szklankę ciepłej wody z sokiem z cytryny, a nie kawę. Możesz dodać odrobinę soli lub miodu. Takim napojem raczą się Anna Lewandowska, Anna Dec czy Maja Sablewska. Pamiętaj o tym, aby nawadniać swój organizm odpowiednią ilością wody. Pij ją wolnymi łykami i miej zawsze pod ręką. To pomoże także nawilżyć od wewnątrz skórę. Cera będzie lepiej znosić niektóre warunki panujące w miejscu pracy, jak klimatyzacja czy suche powietrze.

ZRELAKSUJ SIĘ PO CIĘŻKIM DNIU

Nie zapominaj wygospodarować czasu dla siebie. Pamiętaj o tym, że Twój organizm musi odpoczywać. Dostosuj formę relaksu do swoich zasobów czasowych i możliwości. Umów się na podwieczorek z przyjaciółka, wyjdź na basen po południu lub poczytaj ulubiony magazyn. Jeśli nie potrafisz danego dnia znaleźć dla siebie chwili to zadbaj chociaż o dobry sen na wygodnej poduszce i przy dobrze przewietrzonym pomieszczeniu. Świeże powietrze ułatwi Ci zasypianie, a wyspana będziesz miała więcej energii do działania.

Dodaj komentarz
Sprawdź też