5 najczęściej popełnianych błędów podczas koloryzacji włosów

5 najczęściej popełnianych błędów podczas koloryzacji włosów

Każda z nas popełniła kiedyś lub padła ofiarą któregoś z tych błędów. Jak ich nie powtórzyć?

Farbowanie włosów nie jest prostą sprawą. Trzeba robić to umiejętnie i brać pod uwagę naprawdę wiele czynników, które mogą pójść nie tak.

Czasem zdarza się, że poprawne położenie farby nie wychodzi nawet fryzjerce… Jakie są najpopularniejsze błędy popełniane zarówno przez Polki w domach, jak i przez niektóre fryzjerki w salonach i jak ich uniknąć?

Kolorowe pasy

Czasem po farbowaniu okazuje się, że mamy na głowie… wielokolorowe pasy. Jak to możliwe? Wszystko przez niedobranie koloru farby do tego co mamy na głowie.

Odrosty lub/i jaśniejsze końcówki trzeba farbować innym kolorem, aby zrównał się z tym, który mamy na reszcie włosów. Jeśli natomiast chodzi o rozjaśnianie, zawsze należy również pamiętać o tym, że farbę fryzjerką rozrabiamy z konkretną wodą rozjaśniającą o danym stężeniu procentowym. Niekiedy na odrosty i na resztę włosów musimy zadziałać inną wodą, aby efekt był równomierny.

Farbowany hełm

To pojęcie popularne swego czasu w jednej z reklam farb do włosów na stałe weszło chyba już chyba do codziennej mowy kobiet. O co chodzi z tym hełmem?

To efekt kolorystyczny po farbowaniu, zwykle, gdy nakłada się żywe lub intensywne kolory na głowę. Zbyt duża ilość farby i zbyt intensywny kolor, ale także słaba jakość nakładanego kosmetyku mogą sprawić, że efekt będzie karykaturalny. Warto mieć to na uwadze, wybierać dobrej jakości kosmetyki o w miarę naturalnym zabarwieniu i nie przesadzać z ich ilością podczas aplikacji.

Drastyczne zmiany koloru

Znamy przypadki kobiet, które jednego dnia postanawiają zmienić swój image o 180 stopni i trzymają się kurczowo tej idei, nawet gdyby miało to oznaczać absolutne zniszczenie włosów. Powiedzmy sobie szczerze: nie da się w zdrowy dla włosów sposób, za pomocą jednego zabiegu z ciemnej brunetki stać się platynową blondynką lub odwrotnie. Jeśli Twoja fryzjerka zapewnia Cię, że jest inaczej – zmień fryzjerkę na taką, której nie będzie zależało wyłącznie na Twoich pieniądzach, ale pomyśli też o stanie Twoich włosów po zabiegu.

Zły dobór farby

To w Polsce nagminnie powtarzany błąd. Kobiety bardzo często dobierają złe farby do swojego typu urody. Zanim zdecydujesz się na koloryzację włosów dokładnie rozważ, jakim typem urody jesteś, a już na pewno określ chociaż tony swojej skóry (czy masz karnację ciepłą czy może zimną) i dopiero wtedy zacznij dobierać odpowiedni kolor włosów.

Brak próby uczuleniowej

Często w Internecie można przeczytać historie dziewczyn, które rozgoryczone opisują, co spotkało je po używaniu farb danej marki.

W opisach czytamy o niemalże dantejskich scenach dziejących się po farbowaniu włosów: wysypkach, wypadaniu włosów, swędzeniu skóry, a niekiedy nawet o duszeniu się.

Pamiętaj, zanim użyjesz farby powinnaś wykonać próbę uczuleniową, nawet, jeśli już używałaś danej farby! Próbę uczuleniową powinno się wykonywać na 24 godziny przed każdym zabiegiem koloryzacji włosów.

Dodaj komentarz
Sprawdź też