6 błędów w pielęgnacji twarzy, które popełnia każda z nas!

6 błędów w pielęgnacji twarzy

Błędy popełniane podczas pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy wydaje się dziecinnie prosta, prawda? A jednak cały czas popełniamy błędy, które powodują problemy z cerą. Zobacz, jak ich uniknąć!

Jeżeli mimo tego, że starasz się pielęgnować skórę twarzy najlepiej jak potrafisz, cały czas masz z nią problemy, prawdopodobnie popełniasz jeden z poniższych błędów!

1. Mechaniczne oczyszczanie

Wyciskanie wągrów i krostek na własną rękę podrażnia Twoją skórę i może być naprawdę niebezpieczne! Jeżeli masz problem z cerą, najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Efektem własnoręcznego oczyszczania mogą być jedynie nieestetyczne blizny…

2. Sztuczne kosmetyki

Jeżeli posiadasz wrażliwą skórę, najlepiej będzie z nich zrezygnować. Wybierz kosmetyki hipoalergiczne, które kupisz w każdej aptece! Przy wyborze kosmetyków nigdy nie kieruj się ich wyglądem- staraj się za to zwracać uwagę na skład.

3. Pędzle do makijażu- jak często je czyścisz?

Codziennie używasz pędzelków do makijażu, jednak zapominasz o ich regularnym czyszczeniu? Jak najszybciej zmień nawyki! Resztki kosmetyków, jakie na nich zostają to idealne miejsce dla bakterii, które następnie… wylądują na Twojej twarzy!

4. Woda i mydło

Nigdy nie myj twarzy za pomocą wody w połączeniu z mydłem. To przepis na całkowite wysuszenie skóry! Wodę zamień na mleczko do demakijażu, które nie tylko obmyje, ale i nawilży Twoją cerę.

5.Peelingi

Wcale nie sądzimy, że ich stosowanie to błąd. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretną mieszankę, sprawdź, jaki rodzaj cery posiadasz. Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, zrezygnuj z gruboziarnistego peelingu. W przypadku problemów z określeniem rodzaju cery, możesz udać się do kosmetyczki, która po przeprowadzeniu badania podpowie Ci, jakie środki będą najlepsze!

6. Szyja i dekolt

Czy na pewno o nich pamiętasz? Jeśli nie, zacznij je nawilżać! To miejsca, w których skóra jest bardzo cienka, przez co szybko się starzeje.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
roznica barber vs fryzjer
Czytaj dalej

Różnice między fryzjerem a barberem

W dzisiejszych czasach mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu, a w szczególności do pielęgnacji włosów i…
Rodzaje koloryzacji włosów
Czytaj dalej

Rodzaje koloryzacji włosów

Sposoby koloryzacji włosów Farbowanie włosów to trend, któremu poddają się zarówno starsze, jak i młodsze klientki salonów fryzjerskich.…