6 błędów w pielęgnacji twarzy, które popełnia każda z nas!

6 błędów w pielęgnacji twarzy

Błędy popełniane podczas pielęgnacji twarzy

Pielęgnacja twarzy wydaje się dziecinnie prosta, prawda? A jednak cały czas popełniamy błędy, które powodują problemy z cerą. Zobacz, jak ich uniknąć!

Jeżeli mimo tego, że starasz się pielęgnować skórę twarzy najlepiej jak potrafisz, cały czas masz z nią problemy, prawdopodobnie popełniasz jeden z poniższych błędów!

1. Mechaniczne oczyszczanie

Wyciskanie wągrów i krostek na własną rękę podrażnia Twoją skórę i może być naprawdę niebezpieczne! Jeżeli masz problem z cerą, najlepiej udać się do gabinetu kosmetycznego. Efektem własnoręcznego oczyszczania mogą być jedynie nieestetyczne blizny…

2. Sztuczne kosmetyki

Jeżeli posiadasz wrażliwą skórę, najlepiej będzie z nich zrezygnować. Wybierz kosmetyki hipoalergiczne, które kupisz w każdej aptece! Przy wyborze kosmetyków nigdy nie kieruj się ich wyglądem- staraj się za to zwracać uwagę na skład.

3. Pędzle do makijażu- jak często je czyścisz?

Codziennie używasz pędzelków do makijażu, jednak zapominasz o ich regularnym czyszczeniu? Jak najszybciej zmień nawyki! Resztki kosmetyków, jakie na nich zostają to idealne miejsce dla bakterii, które następnie… wylądują na Twojej twarzy!

4. Woda i mydło

Nigdy nie myj twarzy za pomocą wody w połączeniu z mydłem. To przepis na całkowite wysuszenie skóry! Wodę zamień na mleczko do demakijażu, które nie tylko obmyje, ale i nawilży Twoją cerę.

5.Peelingi

Wcale nie sądzimy, że ich stosowanie to błąd. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretną mieszankę, sprawdź, jaki rodzaj cery posiadasz. Jeżeli zmagasz się z trądzikiem, zrezygnuj z gruboziarnistego peelingu. W przypadku problemów z określeniem rodzaju cery, możesz udać się do kosmetyczki, która po przeprowadzeniu badania podpowie Ci, jakie środki będą najlepsze!

6. Szyja i dekolt

Czy na pewno o nich pamiętasz? Jeśli nie, zacznij je nawilżać! To miejsca, w których skóra jest bardzo cienka, przez co szybko się starzeje.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Rodzaje koloryzacji włosów
Czytaj dalej

Rodzaje koloryzacji włosów

Sposoby koloryzacji włosów Farbowanie włosów to trend, któremu poddają się zarówno starsze, jak i młodsze klientki salonów fryzjerskich.…