Rodzaje koloryzacji włosów

Rodzaje koloryzacji włosów

Sposoby koloryzacji włosów

Farbowanie włosów to trend, któremu poddają się zarówno starsze, jak i młodsze klientki salonów fryzjerskich. Jest to bardzo skuteczny sposób na metamorfozę wizerunku, który za sprawa nowoczesnych technologii umożliwia w szybki sposób całkowitą zmianę fryzury. Warto więc dowiedzieć się, jakie są rodzaje koloryzacji włosów, tak aby jak najlepiej dopasować metodę do własnych możliwości. W dzisiejszym wpisie przedstawimy techniki oraz sposoby koloryzacji włosów. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje farbowania włosów

Farbowanie włosów to najłatwiejsza metoda uzyskania nowego koloru kosmyków. I choć jest to profesjonalny zabieg stosowany w salonach kosmetycznych, to niektóre z Pań decydują się na wykonanie go w domowym zaciszu. Warto zatem poznać jego rodzaje oraz techniki stosowania:

1. Permanentna

Permanentna, nazywaną często amoniakalną, to jedna z podstawowych metod koloryzacji włosów. Jest to sposób umożliwiający uzyskanie trwałego i intensywnego koloru, wykorzystywany najczęściej przez kobiety, które chcą pokryć siwe włosy.

2. Semipermanentna

Metoda semipermanentna, nazywana często bezamoniakalną, polega przede wszystkim na regeneracji struktury włosów. Produkty wykorzystywane do jej stosowania są używane do tonowania i odświeżania koloru, w związku z czym nie przyniosą tak trwałych i intensywnych efektów, jak metoda amoniakalna. Jest to rodzaj koloryzacji całkowicie bezpieczny dla włosów, a jego stosowanie umożliwia pokrycie poprzedniego koloru w mniejszym stopniu w porównaniu do metody permanentnej.

3. Pigmentacja

Pigmentacja to jedna z technik prekoloryzacji, stosowana w sytuacjach, w których dana osoba chce całkowicie zmienić kolor włosów. Jest to metoda zabezpieczająca kosmyki przed zniszczeniem, pozwalająca stworzyć bazę pod farbę właściwą. Jej stosowanie służy do pogłębienia intensywności koloru oraz zwiększenia trwałości docelowej koloryzacji, a głównym jej celem jest przejście z jaśniejszego koloru do ciemniejszego.

4. Kwaśna

Metoda kwaśna to idealna rozwiązanie dla kobiet, które w przeszłości borykały się z uczuleniem na utleniające kolory. Jest to technika, która za sprawą używanych produktów daje możliwość pokrycia poprzedniego koloru w 100 procentach. Jej stosowanie umożliwia uzyskanie długotrwałego i intensywnego efektu.

5. Kreatywna

Metoda kreatywna to rozwiązanie przede wszystkim dla osób odważnych, które chcą całkowicie zmienić swój wizerunek. Jest to rodzaj koloryzacji, dająca możliwość uzyskania wielobarwnej fryzury lub jednego, bardzo intensywnego koloru.

Techniki farbowania włosów

Techniki farbowania włosów podobnie do rodzaju koloryzacji powinny być dobrane na podstawie indywidualnych preferencji. Warto więc poznać każdą z nich, aby dopasować je do własnych wymagań. Do tych najbardziej znanych zaliczamy:

1. Flamboyage

Flamboyage to technika, w której nasada włosów jest ciemniejsza od reszty kosmyków. W zależności od zastosowanej metody koloryzacji, włosy na całej długości są jaśniejsze niż nasada, dzięki czemu możemy osiągnąć efekt trójwymiarowości, a wykorzystane kolory wyglądają, jakby się przenikały. Można ją stosować zarówno do kolorów ciepłych, jak i chłodnych.

2. Refleksy

Refleksy to technika koloryzacji, w której włosy są rozjaśniane nawet o kilka tonów, jednak wyłącznie na nierównomiernych refleksach lub przy zastosowaniu metody panelowej. Taki efekt można uzyskać między innymi rozjaśniaczem lub farbą rozjaśniającą. Warto również zaznaczyć, że dzięki koloryzacji refleksami można uzyskać efekt intensywnie odżywionych kosmyków. Jest to technika wykonywana przede wszystkim na włosach w kolorze blond lub jasnego brązu, a jej stosowanie daje efekt trójwymiarowości.

3. Ombre/soft ombre

Ombre lub soft ombre to metoda, której celem jest uzyskanie łagodnego przejścia pomiędzy kolorami, od najciemniejszego do najjaśniejszego. W przypadku klasycznego ombre, znacznie ciemniejsza jest nasada włosów w porównaniu do końcówek, natomiast soft ombre jest delikatniejsze i najlepiej wykorzystać w nim takie same kolory o różnej tonacji, np. robiąc przejście z ciemnego blondu do jasnego.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy najmodniejsze fryzury dla blondynek oraz przedstawiamy 5 najczęściej popełnianych błędów podczas koloryzacji.

Dodaj komentarz
Sprawdź też