Jak prawidłowo stosować olejek jaśminowy?

Jak prawidłowo stosować olejek jaśminowy?

W jaki sposób stosować olejek jaśminowy?

Mocny, słodkawy zapach to jedna z charakterystycznych cech jaśminu. To właśnie z niego na skutek ekstrakcji kwiatów pozyskuje się drogocenny olejek jaśminowy. Ten za sprawą swoich właściwości pielęgnacyjnych i leczniczych znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie. Jego zapach utrzymuje się na skórze nawet do kilku godzin, a jego stosowanie niesie ze sobą znacznie więcej zalet! Jakich konkretniej? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Jakie właściwości lecznicze ma olejek jaśminowy?

Olejek jaśminowy słynie ze swoich leczniczych właściwości. Jego słodki i intensywny aromat pobudza organizm do wytwarzania serotoniny, czyli hormonu szczęścia, a tym samym czyni go środkiem, który może wspomagać walkę z depresją. Dodatkowo, stosowanie oleju jaśminowego pozwala zredukować permanentny stres, a oprócz tego hamuje wybuchy agresji. Ten może być z powodzeniem wykorzystany również do poprawy jakości snu, ponieważ udrażnia drogi oddechowe, co umożliwia wyeliminowanie problemów z chrapaniem. Co więcej, jego stosowanie reguluje gospodarkę hormonalną kobiet, w związku z czym może przynieść ulgę osobom zmagającym się z przedwczesną menopauzą oraz bolesnymi i nieregularnymi miesiączkami. Dzieje się tak na wskutek wyrównania poziomu hormonów w kobiecym organizmie, co dodatkowo niweluje wahania nastroju, znużenie, nudności oraz przewlekłe zmęczenie. Jego kolejną zaletą są właściwości antyseptyczne. Olejek jaśminowy skutecznie dezynfekuje skórę, a oprócz tego działa kojąco i nawilżająco, przez co znajduje zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych.

Olejek jaśminowy – zastosowanie

Olejek jaśminowy za sprawą obecności aldehydu benzoesowego oraz benzoesanu benzylu ma właściwości przeciwgrzybicze, bakteriobójcze i przeciwwirusowe. To powoduje, że jest stosowany zewnętrznie na rany, aby zapobiec tężcowi. Dodatkowo, można wykorzystać go w formie środka przeciwbólowego. Ten świetnie łagodzi bóle brzucha i jelit, a oprócz tego koi dolegliwości bólowe związane z zapaleniem dny moczanowej oraz stawów. Co więcej, olejek jaśminowy jest często używany podczas porodów w celu uśmierzenia bólu oraz ułatwienia porodu.

Olejek jaśminowy na włosy

Olejek jaśminowy ma bardzo pozytywny wpływ na kondycję włosów oraz skórę głowy. Ten działa nawilżająco i antyseptycznie, a oprócz tego neutralizuje podrażnienia i ogranicza nadprodukcję sebum. To powoduje, że jego regularne stosowanie zapobiega powstawaniu łupieżu oraz chroni skórę głowy przed podrażnieniami. Dodatkowo, olejek jaśminowy wzmacnia włosy i nadaje im gładkości i miękkości. Po jego użyciu włosy nie elektryzują się i nie puszą, a w dodatku szybciej rosną. Jak więc go stosować, tak aby pielęgnacja przyniosła zamierzone efekty? Wystarczy kilka kropli rozetrzeć w dłoniach, a następnie wmasować w skórę głowy. Na koniec po upływie godziny włosy należy dokładnie umyć szamponem. Efekty takiego zabiegu powinny być zauważalne już po pierwszym wykonaniu.

Olejek jaśminowy do twarzy

Olejek jaśminowy znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Ten pomaga w leczeniu stanów zapalnych skóry oraz łagodzi zaczerwienienia. Jego właściwości są wykorzystywane do niwelowania rozstępów, zwalczaniu atopowego zapalenia skóry oraz leczeniu egzemy. Co więcej, regularne stosowanie tego dobroczynnego preparatu poprawia elastyczność i sprężystość skóry, a oprócz tego przywraca cerze blask. I choć zmniejsza on nadprodukcję sebum to poleca się go zwłaszcza do cery suchej i łuszczącej się.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi przedstawiamy najmodniejsze fryzury dla blondynek oraz wyjaśniamy jak przestać obgryzać paznokcie!

Dodaj komentarz
Sprawdź też