Domowe sposoby na gładkie i lśniące włosy

Domowe sposoby na gładkie i lśniące włosy

Gładkie i lśniące włosy – jak je uzyskać domowymi sposobami?

Gładkie i lśniące włosy są bardzo atrakcyjne, a oprócz tego lepiej się układają. Jest to ideał, do którego dąży wiele osób, często wydając krocie na nie do końca skuteczne metody. I choć uzyskanie wymarzonego rezultatu wymaga nieco pracy, to wcale nie oznacza to, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzonego celu we własnym zakresie. Wręcz przeciwnie! Jest wiele domowych sposobów, które umożliwiają poprawę kondycji skóry głowy oraz włosów, a tym samym pozwalają na ich wygładzenie i zwiększenie efektu lśnienia. Jak więc się do tego zabrać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Sposoby na gładkie włosy

Zacznijmy od najważniejszego, czyli od dowiedzenia się, co powoduje, że włosy stają się gładkie. Tak więc za strukturę kosmyków odpowiada ich wierzchnia warstwa, czyli łuska. Jest ona zbudowana z kilku warstw, które na siebie nachodzą. Gdy łuski nie są domknięte i nie przylegają do kory włosa, kosmyki nie będą gładkie. Aby wygładzić włosy, musimy zatem uzyskać odwrotny efekt, czyli łuski muszą być domknięte i przylegać do kory włosa. Możemy to zrobić jedynie poprzez dbanie o regularną pielęgnację oraz stosowanie odpowiednich zabiegów. Jak więc się do tego zabrać? Sprawdźcie!

Zimna woda na gładkie włosy

Nie każdy o tym wie, ale temperatura wody używanej podczas mycia włosów ma ogromny wpływ na ich strukturę. W jaki sposób? Zimna woda domyka łuski, zaś ciepła je otwiera. To właśnie dlatego podczas mycia najlepiej używać wody chłodnej lub zimnej, w wyniku czego domkniemy łuski kosmyków. Możemy również stosować wodę zimną i ciepłą na przemian, aby ułatwić wchłonięcie w głąb włosów składników stosowanej odżywki. W tym celu przed aplikacją preparatu woda może być lekko ciepła, aby otworzyć łuski, a po nałożeniu i wchłonięciu odżywki włosy można spłukać chłodną wodą, która je domknie. W ten sposób przyczynimy się do poprawy kondycji włosów, dzięki czemu te staną się gładsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Suszarka z jonizacją na gładkie włosy

Kolejnym elementem mającym bardzo istotny wpływ na kondycję, gładkość i lśnienie włosów jest dobór odpowiedniej suszarki. Musimy więc zwrócić uwagę, aby wybrany sprzęt miał funkcję jonizacji. Dlaczego jest ona niezbędna do zachowania zdrowej kondycji kosmyków? Wszystko za sprawą pojawiających się podczas suszenia naładowanych ładunków elektrycznych, które powodują rozchylenie łusek włosów, co finalnie skutkuje pogorszeniem się ich kondycji. Jonizacja wykorzystywana w suszarkach zapobiega temu zjawisku, dzięki czemu chroni włosy przed negatywnym działaniem kationów. W jaki dokładniej sposób? Suszarki z funkcją jonizacji uwalniają podczas suszenia ładunki ujemne, które osiadają na powierzchni włosów i neutralizują ładunki dodatnie. W ten sposób włosy staną się gładsze i bardziej podatne na układanie.

Domowe metody na piękne włosy – gładkie i lśniące

W celu wygładzenia i poprawy lśnienia włosów warto wypróbować domowe sposoby pielęgnacji. Te nie kosztują wiele, a są bardzo skuteczne. Co więcej, większość składników niezbędnych do ich wykonania znajdziemy w kuchni i często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak pozytywnie wpływają na kondycję włosów. Przechodząc jednak do sedna, sprawdźcie domowe sposoby na gładkie i lśniące włosy!

1. Maseczka z siemienia lnianego na gładkie i lśniące włosy

Maseczka z siemienia lnianego na lśniące i gładkie włosy to świetny sposób na nawilżenie, odżywienie i regenerację końcówek. W celu jej przygotowania, wystarczy kilka łyżek siemienia lnianego zalać wrzącą wodą i pozostawić do wytworzenia gęstej masy. Po jej ostygnięciu, oddzielamy maseczkę od nasion, nakładamy na skórę głowy oraz włosy i pozostawiamy pod ręcznikiem na około 30-60 minut do wchłonięcia. Po upływie wymaganej ilości czasu, włosy dokładnie spłukujemy. Taka maseczka odżywia łamliwe końcówki, zapobiega ich rozdwajaniu oraz przywraca komfort skórze głowy.

2. Płukanka z octu na gładkie i lśniące włosy

Płukanka octowa zapobiega plątaniu się kosmyków, czego efektem są lśniące i gładkie włosy. Co więcej, jest to świetny sposób na odżywienie włosów, a jego właściwości były wykorzystywane już przez nasze babcie. Aby przygotować płukankę, wystarczy 6 łyżek stołowych octu jabłkowego rozcieńczyć w pół litra wody, następnie powstałą mieszanką przepłukać umyte włosy i pozostawić do wchłonięcia. Nieprzyjemny zapach octu szybko wywietrzeje, a sama płukanka zadziała przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo, dzięki czemu można ją stosować między innymi do walki z łupieżem.

3. Aloes na gładkie i lśniące włosy

Aloes charakteryzuje się wieloma właściwościami pielęgnacyjnymi, które od lat są wykorzystywane w kosmetyce. Jest to roślina, która nawilża, odżywia i regeneruje, a oprócz tego sprawia, że włosy stają się miękkie i łatwo się rozczesują. Dodatkowo, jego stosowanie przywraca naturalne PH włosów oraz wzmacnia efekt ich lśnienia. W jaki więc sposób skorzystać z jego dobrodziejstwa? Aby wykorzystać jego właściwości, wystarczy nałożyć żel aloesowy lub maskę z aloesem na włosy i pozostawić do wchłonięcia. Efektem takiego zabiegu będzie wygładzenie końcówek i poprawa ich błysku.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi wyjaśniamy na czym polega degażowanie włosów oraz przedstawiamy rodzaje koloryzacji włosów.

Dodaj komentarz
Sprawdź też