Książki, które warto przeczytać, zanim zostaną zekranizowane

Książki, które warto przeczytać, zanim zostaną zekranizowane

Będąc fanką filmów oraz seriali z pewnością nie raz natknęłaś się po obejrzeniu na notatkę w stylu “film/serial został nakręcony na podstawie książki” i zdziwiona zastanawiasz się, jak to się stało, że o tym nie wiesz? Przecież na pewno widziałaś już nasz wpis o najlepszych polskich kryminałach, bo w końcu jesteś molem książkowym, który uwielbia czytać! Tym razem nie dopuścimy do tego, byś się tak poczuła. Zobacz, co w najbliższym będzie (bądź ma dużą szansę zostać) zekranizowane!

Jakie książki warto przeczytać przed ekranizacją?

Przede wszystkim zacznijmy od książki, której ekranizacja jest przewidziana już na czerwiec tego roku “Zanim się pojawiłeś” Jojo Moyes. Książka o 16-letniej Lou, która traci pracę w kawiarni w małym miasteczku i szuka zatrudnienia. W ten sposób trafia do domu bogatego, byłego już bankiera. Jest lekko, śmiesznie, a czasami wręcz łzawo, ale totalnie warto! A już 10 czerwca można zobaczyć, jak Emilia Clarke i Sam Claflin wcielają się w główne role.

Drugim, ważnym numerem jest ekranizacja książki Gillian Flynn “Ostre przedmioty”. Poprzednim, równie wielkim dziełem autorki była powieść “Zaginiona dziewczyna”, która została zekranizowana w 2014 z Benem Affleckiem i Rosamund Pike. Dramat okazał się hitem, który był omawiany szeroko w mediach. Tym razem jest to historia Camille, która po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dostaje zlecenie na napisanie artykułu o tajemniczych zabójstwach 2 dziewczynek z jej małego miasteczka… Brzmi groźnie, dlatego HBO nie czekał długo i zapowiedział ekranizację książki w formie serialu z Amy Adams w roli głównej. Nie możemy się doczekać!

Kolejnym ważnym punktem na naszej mapie jest książka Liane Moriarty “Wielkie kłamstewka” – historie trzech kobiet, które łączy jedno spektakularne zabójstwo. Prawa do serialu kupiło HBO. Potwierdzone role kobiece to: Nicole Kidman, Resee Witherspoon oraz Shailene Woodley. Ciekawi was co z tego będzie? Plan zdjęciowy podobno już ruszył!

Dodaj komentarz
Sprawdź też