5 sposobów na urządzenie mieszkania, dla osób ze stanami lękowymi

5 sposobów na urządzenie mieszkania, dla osób ze stanami lękowymi

Osoby, które wciąż odczuwają lęk i niepokój wiedzą, z jak skomplikowanymi emocjami mają do czynienia. Przewlekłe zmaganie się z tego rodzaju dolegliwościami potrafi być wyniszczające. Choć istnieje wiele różnych metod leczenia, mamy dla Ciebie kilka prostych usprawnień domowych, które pomogą Ci trzymać emocje w ryzach. Oto one!

Sposoby walki ze stanami lękowymi

Poczucie skrępowania wywołane zbyt ciasnymi pomieszczeniami jest gwarantowanym bodźcem do wywołania stanu lękowego. Zadbaj, aby Twoje mieszkanie było pełne otwartych przestrzeni. Nie wypełniaj meblami i dodatkami każdego centymetra. Upewnij się, że zostawiłaś odpowiednio dużo miejsca między stołem a kredensem. Przyczyni się to do stworzenia przyjemniejszej i relaksującej przestrzeni. Niczym domowe spa!

Olejki eteryczne

Najprawdopodobniej słyszałaś już o drogocennym działaniu olejków eterycznych. Nie jesteś pewna, jak włączyć je do użytku codziennego? W sklepach z łatwością znajdziesz dyfuzory przeznaczone do olejków. Z pomocą dyfuzora spowodujesz, że w Twoim domu zagości świeższy i spokojny klimat. Różane i lawendowe olejki czynią cuda w zwalczaniu niepokoju, zatem powinnaś dać im szansę.

Świeże kwiaty

Niekiedy wystarczy zdecydować się na szybkie wyjście do sklepu po bukiet świeżych kwiatów, aby atmosfera w domu stała się piękniejsza. Po ciężkim dniu pracy wystarczy spojrzeć na wazon i nastrój od razu wraca do formy. Pamiętaj, aby dbać o nie i wymieniać je tak często, jak tylko możliwe. Widok więdnących lub wyschniętych kwiatów może spowodować odwrotny efekt.

Komfortowe łóżko

Łóżko powinno być najbardziej cenionym miejscem w domu. Poziom jego komfortu i przyjemności ma ogromne znaczenie. To przestrzeń, gdzie relaksujesz się każdej nocy, więc gdy pościel jest zbyt ciężka i szorstka, sen nie jest w stanie złagodzić stresu. Zainwestuj w wysokiej jakości pościel, która jest jednocześnie miła i lekka w dotyku. Stworzy wyjątkowe miejsce do spania, a Ty tego potrzebujesz!

Pogodne kolory ścian

Prosty element wystroju mieszkania taki, jak kolor jest trikiem łagodzącym stres, jednakże warto podkreślić, że jeśli nieumyślnie wybiera się nieodpowiedni odcień, można go tylko spotęgować. Kolor, który towarzyszy Ci w mieszkaniu, ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie. Malowanie pomieszczeń na agresywny odcień czerwieni wywoła poczucie chaosu, zaś niewłaściwy odcień niebieskiego spowoduje nagromadzenie zbyt wielu emocji, które stymulują mózg. Wypróbuj raczej spokojne odcienie zieleni lub kolorów pastelowych, które ukoją nerwy.

Dodaj komentarz
Sprawdź też