Jak sobie radzić z cellulitem i pajączkami?

Jak sobie radzić z cellulitem i pajączkami?

Pierwsze ciepłe tygodnie już za nami. Wyciągnęłaś przewiewne sukienki i krótkie spodenki, ale spojrzałaś na swoje nogi i ogarnęło Cię przerażenie? Zachowaj spokój, wszystko da się naprawić. W piękną pogodę nie musisz skrywać nóg pod długimi spodniami!

Jedną z ciekawych metod zwalczania cellulitu jest suche szczotkowanie. To zabieg łatwy i przyjemny, ale przede wszystkim tani. Ten rodzaj masażu pobudzi krążenie, ujędrni skórę i zredukuje cellulit. Aby domowe zabiegi suchego szczotkowania przynosiły efekty, należy wykonywać je regularnie.

Wrastające włoski

Częste golenie nóg prowadzi do powstawania bolesnych, czerwonych stanów zapalnych na skórze i powoduje wrastanie włosków. Jeśli Ty również borykasz się z tym problemem, spróbuj wykorzystać kremy do depilacji lub zdecyduj się na zabieg laserowy.

Żylaki i pajączki

Pojawiające się na nogach żylaki to rozszerzone naczynia krwionośne, spowodowane zwiększonym naciskiem na żyły. Przyczyn żylaków i pajączków jest bardzo wiele. W zależności od stopnia ich nasilenia, istnieją metody, które pomogą Ci się ich pozbyć. Najpopularniejszą z nich jest skleroterapia. Polega na wstrzykiwaniu spienionego środka farmakologicznego, który zamyka przepływ krwi, dzięki czemu pajączki znikają. Jeśli są mniejsze, można je leczyć również laserowo.

Rogowacenie mieszkowe

Twoja skóra na nogach jest sucha, szorstka, pokryta grudkami, a dodatkowo sprawia wrażenie tarki? Tak działa keratyna zgromadzona w mieszkach włosowych. Leczenie tych nieprzyjemnych, ale nieszkodliwych guzków nie jest trudne. Najważniejsze jest odpowiednie nawilżanie skóry. Wszelkie peelingi złuszczające również wspomogą rozwiązanie problemu.

Sucha, łuszcząca się skóra

Jeśli zauważyłaś nierówną, łuszczącą się skórę na nogach, stosuj delikatne produkty myjące i nawilżające, aby jeszcze bardziej jej nie podrażnić.

Odbarwienia i plamy

Czasami po ukąszeniu owada lub urazach na skórze pozostają ciemne plamy. To hiperpigmentacja pozapalna. Kiedy na skórze pojawia się strup, jest swędząca lub obrzęknięta, próbuje się samodzielnie regenerować, pozostawiając nieestetyczne ślady. Niestety ciemniejsze obszary skóry mogą pozostać na długie miesiące. Używaj kremów z alfa-hydrokwasami. W ten sposób wkrótce pozbędziesz się nierównomiernego zabarwienia skóry.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
roznica barber vs fryzjer
Czytaj dalej

Różnice między fryzjerem a barberem

W dzisiejszych czasach mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu, a w szczególności do pielęgnacji włosów i…