Jak przestać obgryzać paznokcie? 5 kroków do uwolnienia od tego nawyku!

Jak przestać obgryzać paznokcie?

Obgryzanie paznokci – jak się tego oduczyć i przestać?

Obgryzanie paznokci to wstydliwy problem. Przez niego nasze dłonie, które przecież powinny prezentować się nienagannie, bo jesteśmy kobietami, a dłonie to podobno nasza wizytówka, wyglądają jak zmasakrowane spotkaniem z maszyną tnącą. Jak skończyć z tym okropnym nawykiem? Oto kilka rad.

1. Kup sobie gorzki lakier

W aptece znajdziesz lakier do paznokci o gorzkim smaku, który został wynaleziony po to, aby obrzydzić ich obgryzanie. Niektórym on naprawdę pomaga, więc jeśli jeszcze nie próbowałaś, czas wybrać się do apteki.

2. Zobrazuj sobie, co masz za paznokciami

Wielu osobom pomogło zastanowienie się nad tym, ile brudu, kurzu i baterii przez cały czas znajduje się pod paznokciami. Innym z kolei pomogło wysłuchanie tego od znajomych. Warto zastanowić się nad tym, jak szkodzimy zdrowiu, obgryzając paznokcie i pomyśleć, jakie mogą być tego konsekwencje (np. zakażenia, infekcje) lub po prosić bliską osobę, aby nam to jasno “wyłożyła”. To może pomóc.

3. Gryź zdrowe przekąski

Zamiast gryźć paznokcie, podgryzaj zdrowe przekąski, np. migdały, orzechy, pestki lub kawałki owoców. To może pomóc w odzwyczajeniu się od obgryzania i zwiększyć ilość witamin i potrzebnych organizmowi minerałów.

4. Załóż tipsy

Paznokcie żelowe są tak mocne, że nie sposób ich obgryźć, a zatem ich założenie będzie świetną bronią przed obgryzaniem tych właściwych, które znajdują się pod spodem! Jeśli przez kilka miesięcy będziesz nosić sztuczne paznokcie, istnieje szansa na to, że przez ten czas oduczysz nawyku obgryzania, a Twoje paznokcie pod spodem odrosną. To idealne rozwiązanie.

5. Zmierz się z tym, co spowodowało obgryzanie

Jeśli stosowałaś wszystkie powyższe metody i nie sprawdziły się one, warto zastanowić się nad źródłem problemu. W jakich momentach Twoje ręce wędrują w kierunku ust? Kiedy obgryzasz paznokcie? Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej to dość specyficzny sposób rozładowania napięcia, choć naturoterapeuci i lekarze holistyczni twierdzą, że bierze się on z nierozwiązanych problemów z dzieciństwa, zwłaszcza w kontaktach z ojcem. W medycynie naturalnej ręce, dłonie i paznokcie, symbolizują bowiem właśnie ojca i relacje z nim. Warto się nad tym zastanowić i postarać się uporać z tym problemem.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Rodzaje koloryzacji włosów
Czytaj dalej

Rodzaje koloryzacji włosów

Sposoby koloryzacji włosów Farbowanie włosów to trend, któremu poddają się zarówno starsze, jak i młodsze klientki salonów fryzjerskich.…