Ręcznik do włosów – jak działa na włosy i jak wybrać najlepszy?

Ręcznik do włosów - jak działa na włosy i jak wybrać najlepszy?

Jaki ręcznik do włosów jest najlepszy?

Większość osób kojarzy pielęgnację włosów ze stosowaniem kosmetyków oraz wykonywaniem domowych maseczek. Niestety, część z nich zapomina, że bardzo istotne jest także to, jak osuszamy kosmyki po każdym myciu. I choć wydaje się, że zwykły ręcznik jest do tego najlepszy, to tak naprawdę pocieranie włosów źle dobranym materiałem sprawia, że końcówki staja się bardziej łamliwe, matowieją i łatwiej się rozdwajają. Szczególnie włosy cienkie i suche nie lubią takiego traktowania, w wyniku czego się puszczą i plączą. Jak zatem temu zapobiec? Jaki ręcznik do włosów będzie najlepszy? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Ręcznik do włosów – jak działa na włosy?

Wiele osób sądzi, że ręcznik nie ma znaczenia podczas pielęgnacji włosów. Jest to błąd, który może prowadzić do pogorszenia ich kondycji. Dlaczego? Ponieważ zwykły ręcznik frotte, którym wycieramy ciało jest zbyt agresywny dla delikatnej struktury włosów. Mechaniczne i mocne pocieranie osłabia je i sprawia, że mimo zabiegów pielęgnacyjnych włosy nie zawsze wyglądają tak, jak powinny, czyli rozdwajają się, matowieją, stają się łamliwe i tracą blask. Dodatkowo, jego używanie nie jest zbyt komfortowe, szczególnie gdy pozostawiamy go na głowie do wchłonięcia wilgoci.

Jak wybrać najlepszy ręcznik do włosów?

Dobrej jakości ręcznik do włosów powinien wchłaniać wodę, a tym samym zaoszczędzać czas suszenia. W tym wypadku nie bez znaczenia jest materiał, z którego został wykonany. W sklepach oraz drogeriach internetowych możemy znaleźć przede wszystkim ręczniki wykonane z bawełny lub mikrofibry. Te bawełniane nie będą niszczyły struktury włosów, ale nie przyspieszą ich suszenia. Gdy wchłoną wodę, staną się ciężkie i będą niekomfortowe w noszeniu, dlatego lepiej stosować je do odsączania wody po umyciu kosmyków lub dla wzmocnienia działania kosmetyków pielęgnacyjnych. Zdecydowanie lepszym wyborem będą ręczniki wykonane z mikrofibry, które są lekkie, a przede wszystkim szybko chłoną wodę, dzięki czemu włosy stają się miękkie i wygładzone. Warto zatem pamiętać, że decydując się na zakup ręcznika do włosów należy kierować się przede wszystkim materiałem i jakością wykonania, a nie wyglądem estetycznym i niską ceną.

Jakich ręczników do włosów unikać?

Ręczniki, które nie nadają się do wycierania włosów to przede wszystkim te wykonane z tkaniny frotte. I choć są one świetnym wyborem do ciała, gdzie chłoną wilgoć i osuszają skórę, to jednak nie są odpowiednie do odsączania włosów z wody. Ich struktura pod mikroskopem wygląda, jakby została stworzona z maleńkich pętelek, o które mogą zahaczać łuski włosów, w efekcie czego mogą się łamać. Tak więc, długotrwałe stosowanie ręczników wykonanych z tkaniny frotte może być przyczyną rozdwajania się końcówek, puszenia włosów oraz elektryzowania fryzury. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że tkanina frotte nie jest materiałem przewiewnym, co powoduje, że turban utworzony z takiego ręcznika funduje skórze głowy saunę, która przekłada się na jej szybsze przetłuszczanie.

Turban do włosów zamiast ręcznika

Turban do włosów to świetna alternatywa dla ręcznika, która w ostatnich latach bije rekordy popularności. Jakie więc są jego zalety? Do tych największych zaliczamy:

  • specjalny krój, który umożliwia dokładne zapięcie,
  • gładką strukturę, która nie niszczy włosów,
  • przewiewność, dzięki której skóra się nie poci,
  • wielofunkcyjność, dzięki której można nim osuszyć włosy lub stosować do zabiegów,
  • zapobieganie plątaniu, puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

Jaki turban do włosów wybrać??

W sklepach i drogeriach znajdziemy turbany z miękkiej bawełny, tkaniny bambusowej oraz mikrofibry. Każdy z tych materiałów świetnie sprawdzi się do pielęgnacji włosów, a na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim wspomniana wcześniej mikrofibra. Turban z niej wykonany jest nie tylko łagodny dla włosów, ale również wyjątkowo skutecznie absorbuje wodę, dzięki czemu przyspiesza schnięcie kosmyków. Jest to więc świetna alternatywa dla suszarki, która zbyt często stosowana niszczy włosy.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy najmodniejsze fryzury dla blondynek oraz przedstawiamy rodzaje koloryzacji włosów.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
roznica barber vs fryzjer
Czytaj dalej

Różnice między fryzjerem a barberem

W dzisiejszych czasach mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do swojego wyglądu, a w szczególności do pielęgnacji włosów i…