Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

Jak zdjąć paznokcie żelowe w domu?

Jak usunąć żel z paznokci w domu?

Manicure żelowy to jeden z najpopularniejszych sposobów na przedłużenie i utwardzenie naturalnej płytki. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o długich i wytrzymałych paznokciach, choć z wielu względów nie mogą sobie na nie pozwolić. Jego wykonanie nie należy do najtrudniejszych, ale wymaga nieco wprawy oraz przygotowania. To samo dotyczy usuwania manicure żelowego, którego możemy się z powodzeniem pozbyć w domowym zaciszu. W jaki konkretniej sposób? Jak usunąć żel z paznokci? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Jak samemu ściągnąć paznokcie żelowe?

Manicure żelowy wykonany przy użyciu wysokiej jakości żeli budujących to niezwykle trwała metoda stylizacji. Jeżeli cały zabieg przeprowadzimy w prawidłowy sposób, zrobione w ten sposób paznokcie mogą wytrzymać nawet kilka tygodni, a co za tym idzie, w pewnym momencie pojawi się widoczny i niezbyt przyjemny dla oka odrost. Jest to moment, w którym manicure staje się mniej estetyczny, dlatego warto rozważyć zrobienie go od nowa. Aby to zrobić, najpierw musimy usunąć żel z paznokci. W jaki sposób? Istnieją dwie szkoły zdejmowania manicure żelowego i każda z nich się od siebie różni.

Jak zdjąć paznokcie żelowe bez frezarki?

Pierwszym sposobem na usunięcie manicure żelowego jest wykorzystanie zmywacza do paznokci. Niestety, ze względu na rozpuszczające właściwości acetonu kosmetycznego, nadmierne stosowanie tej metody może negatywnie wpływać na paznokcie i skórki wokół nich. Jeżeli więc często zmieniamy stylizacje lub borykamy się z kruchą i łamliwą płytką, alternatywą jest wybór preparatu z dodatkiem lanoliny (dostępny tutaj: https://nox-nails.pl/kategoria/plyny-i-preparaty-do-paznokci/zmywacze-do-paznokci/). Jest to substancja, która wykazuje działanie nawilżające, natłuszczające i ochronne, dzięki czemu stosowanie płynu z jej dodatkiem nie będzie tak inwazyjne, jak czystego acetonu. Oprócz niego, musimy zaopatrzyć się jeszcze w drewniane patyczki, waciki bezpyłowe, folię aluminiową, pilnik do paznokci o gradacji 100/180 oraz oliwkę do skórek. Po nabyciu wszystkich akcesoriów, możemy przejść do wykonania zabiegu!

1. Zabieg rozpoczynamy od pozbycia się wierzchniej warstwy żelu. W tym celu sięgamy po pilnik i stroną o gradacji 100 delikatnie spiłowujemy żel z paznokci, tak aby na płytce pozostawić jego niewielką warstwę.

2. Teraz czas na rozpuszczenie resztek żelu. W tym celu namaczamy waciki bezpyłowe w acetonie, następnie przykładamy je do paznokci, szczelnie owijamy folią aluminiową i pozostawiamy na 15 minut.

3. Kolejnym krokiem jest pozbycie się żelu z paznokci. Sięgamy więc po drewniany patyczek i delikatnie usuwamy nim resztki preparatu, tak aby nic nie pozostało na paznokciach.

4. Ostatnim elementem jest przygotowanie płytki do kolejnego zabiegu. Wobec tego, pilnikiem o gradacji 180 delikatnie matujemy paznokcie, a na koniec aplikujemy na nie oliwkę i wmasowujemy ją w płytkę i skórki wokół niej.

W ten sposób usunęliśmy paznokcie żelowe bez użycia frezarki i przygotowaliśmy je do nałożenia kolejnej stylizacji.

Jak zdjąć żel z paznokci bez acetonu?

Drugim sposobem na usunięcie żelu z paznokci jest użycie frezarki. Należy jednak wiedzieć, że jest to metoda, która wymaga doświadczenia w pracy z tym sprzętem, dlatego przed korzystaniem z niego warto odbyć dedykowane szkolenie, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia paznokci. Tylko wtedy jego używanie będzie bezpieczne i pozwoli skutecznie zdjąć manicure żelowy. Oprócz tego, musimy jeszcze zaopatrzyć się w kilka dodatkowych produktów. Powinniśmy więc nabyć odpowiednie frezy, pilnik o gradacji 100/180 oraz oliwkę do skórek. Gdy zgromadzimy wszystkie niezbędne narzędzia, możemy przejść do zabiegu!

1. Zabieg rozpoczynamy od wybrania i zamontowania frezu. Gdy to już za nami, płynnymi ruchami zaczynamy frezować paznokcie, poczynając od skórek i kończąc na wolnym brzegu, do momentu aż pozbędziemy się większości żelu z płytki.

2. Ostatnim elementem jest przygotowanie płytki do kolejnego zabiegu. W tym celu sięgamy po pilnik o gradacji 180 i dokładnie wyrównujemy i matujemy nim płytkę, a na koniec wcieramy w paznokcie i skórki odżywczą oliwkę.

W ten sposób usunęliśmy paznokcie żelowe bez użycia acetonu i przygotowaliśmy je do nałożenia kolejnej stylizacji.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy inspiracje na kwadratowe paznokcie oraz podpowiadamy jak zdjąć tipsy z klejem.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
TOP 5 sekretów pięknej skóry
Czytaj dalej

TOP 5 sekretów pięknej skóry

Tych sekretów pięknej skóry nie zdradzi Ci dermatolog! Zdrowa skóra jest podstawą pięknego wyglądu. I choć wiele osób…