Jak zdjąć tipsy z klejem?

Jak zdjąć tipsy z klejem?

Jak zdjąć tipsy?

Tipsy to idealny wybór dla osób, które z pewnych względów nie mogą zapuścić własnych, długich paznokci. Jest to ozdoba, która wyróżnia się różnorodnymi kształtami i wzorami, dzięki czemu świetnie uzupełnia wygląda dłoni. I choć ich aplikacja nie należy do najtrudniejszych, to nieprawidłowe usunięcie może wpływać negatywnie zarówno na kondycję paznokci, jak i przylegających do nich skórek. Jak więc zrobić to poprawnie? Mamy dla Was kilka cennych porad! Zapraszamy do lektury!

Jak zdjąć tipsy przyklejone na klej?

Tipsy możemy usunąć z paznokci na kilka różnych sposobów. Zanim jednak je poznamy, warto wcześniej dowiedzieć się, które produkty będą niezbędne do wykonania zabiegu. Musimy więc zaopatrzyć się w:

  • waciki bezpyłowe,
  • drewniane patyczki,
  • zmywacz do paznokci,
  • pilnik do paznokci,
  • blok polerski,
  • oliwkę do skórek,
  • krem do rąk,
  • miseczkę,
  • frezarkę (w przypadku jednej metody).

Jak zdjąć tipsy plastikowe z paznokci?

Gdy nabędziemy wszystkie akcesoria niezbędne do usunięcia tipsów z paznokci, możemy przejść do działania. Sprawdźcie jak to zrobić!

1. Ściągnięcie tipsów pilnikiem i acetonem

Pierwszym sposobem jest wykorzystanie pilnika, wacików bezpyłowych i acetonu. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że jest to metoda wpływająca negatywnie zarówno na paznokcie, jak i skórki wokół nich, dlatego bardzo ważne jest, aby po skończonym zabiegu zadbać o ich regenerację. Rozpoczynamy więc od dokładnego spiłowania tipsów, następnie moczymy waciki bezpyłowe w zmywaczu do paznokci, przykładamy je do każdego paznokcia i odczekujemy od 15 do 20 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu sprawdzamy, czy tipsy bez problemu odchodzą z płytki, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem ostrożnie podważamy każdy z nich, usuwamy i pozbywamy się resztek kleju. Ostatnim krokiem jest zmatowienie paznokci, nadanie im preferowanego kształtu oraz wmasowanie w płytkę i skórki oliwki, a w dłonie odżywczego kremu do rąk.

2. Ściągnięcie tipsów acetonem

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie acetonu i miseczki. Jest to metoda jeszcze bardziej inwazyjna od poprzedniej, dlatego tutaj również musimy zadbać o odpowiednią regenerację paznokci i skórek po skończonym zabiegu. Wobec tego, gdy jesteśmy gotowi, wystarczy wlać zmywacz do miseczki, następnie zamoczyć w nim tipsy na około 10 minut. Po upływie tego czasu sprawdzamy, czy tipsy się odklejają, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem je delikatnie podważamy, usuwamy i pozbywamy się resztek kleju. Ostatnim krokiem jest zmatowienie paznokci, opiłowanie ich oraz wmasowanie w płytkę i skórki oliwki, a w dłonie odżywczego kremu do rąk.

3. Ściągnięcie tipsów frezarką do paznokci

Wykorzystanie frezarki nie wpływa negatywnie na kondycję paznokci, ale jest to sposób, który wymaga umiejętności i doświadczenia w pracy z tym sprzętem. Jak więc jej użyć? Na początek musimy wybrać odpowiednie frezy, zamontować je, a następnie delikatnie wyfrezować każdy z tipsów. Tutaj warto pamiętać, aby końcówkę prowadzić wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, nie trzymając jej zbyt długo w jednym miejscu. Na koniec polerką dokładnie polerujemy paznokcie, nadajemy im preferowany kształt oraz wmasowujemy w płytkę i skórki oliwkę, a w dłonie odżywczy krem do rąk, aby wspomóc ich regenerację.

4. Ściągnięcie tipsów drewnianym patyczkiem

Ściągnięcie tipsów przy użyciu drewnianego patyczka jest możliwe jedynie w momencie, gdy tipsy są nadłamane lub same odklejają się od paznokci. Korzystając z tej metody, musimy być jednak bardzo ostrożni, ponieważ zrywając je z płytki możemy uszkodzić jej delikatną strukturę. Jak więc zrobić to poprawnie? Jeżeli zauważymy, że tipsy zaczynają odchodzić z paznokci, drewnianym patyczkiem delikatnie podważamy ich brzegi, a jeżeli nam się do uda, wtedy bardzo powoli wsuwamy patyczek głębiej do momentu, aż się odkleją. Po zdjęciu wszystkich tipsów, pilnikiem nadajemy preferowany kształt paznokciom, polerką polerujemy płytkę oraz wmasowujemy w nią i skórki oliwkę, a w dłonie odżywczy krem do rąk, aby je odżywić.

Jak ściągnąć tipsy?

Pamiętajmy, że zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie tipsów to zabieg, który wymaga dużej precyzji. To właśnie dlatego tak istotne jest zachowanie ostrożności i delikatności oraz poświęcenie czasu na późniejszą pielęgnację paznokci i skórek wokół nich. I choć tipsy świetnie uzupełniają wygląd dłoni to najlepszy efekt uzyskamy w momencie, gdy dłonie będą odżywione i nawilżone, dlatego po ich zdjęciu również warto zadbać o ich kondycję.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy inspiracje na kwadratowe paznokcie oraz podpowiadamy jak przestać obgryzać paznokcie.

Dodaj komentarz
Sprawdź też
Rodzaje koloryzacji włosów
Czytaj dalej

Rodzaje koloryzacji włosów

Sposoby koloryzacji włosów Farbowanie włosów to trend, któremu poddają się zarówno starsze, jak i młodsze klientki salonów fryzjerskich.…