Jak zdjąć tipsy?
Tipsy to idealny wybór dla osób, które z pewnych względów nie mogą zapuścić własnych, długich paznokci. Jest to ozdoba, która wyróżnia się różnorodnymi kształtami i wzorami, dzięki czemu świetnie uzupełnia wygląda dłoni. I choć ich aplikacja nie należy do najtrudniejszych, to nieprawidłowe usunięcie może wpływać negatywnie zarówno na kondycję paznokci, jak i przylegających do nich skórek. Jak więc zrobić to poprawnie? Mamy dla Was kilka cennych porad! Zapraszamy do lektury!
Jak zdjąć tipsy przyklejone na klej?
Tipsy możemy usunąć z paznokci na kilka różnych sposobów. Zanim jednak je poznamy, warto wcześniej dowiedzieć się, które produkty będą niezbędne do wykonania zabiegu. Musimy więc zaopatrzyć się w:
- waciki bezpyłowe,
- drewniane patyczki,
- zmywacz do paznokci,
- pilnik do paznokci,
- blok polerski,
- oliwkę do skórek,
- krem do rąk,
- miseczkę,
- frezarkę (w przypadku jednej metody).
Jak zdjąć tipsy plastikowe z paznokci?
Gdy nabędziemy wszystkie akcesoria niezbędne do usunięcia tipsów z paznokci, możemy przejść do działania. Sprawdźcie jak to zrobić!
1. Ściągnięcie tipsów pilnikiem i acetonem
Pierwszym sposobem jest wykorzystanie pilnika, wacików bezpyłowych i acetonu. Tutaj warto jednak zaznaczyć, że jest to metoda wpływająca negatywnie zarówno na paznokcie, jak i skórki wokół nich, dlatego bardzo ważne jest, aby po skończonym zabiegu zadbać o ich regenerację. Rozpoczynamy więc od dokładnego spiłowania tipsów, następnie moczymy waciki bezpyłowe w zmywaczu do paznokci, przykładamy je do każdego paznokcia i odczekujemy od 15 do 20 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu sprawdzamy, czy tipsy bez problemu odchodzą z płytki, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem ostrożnie podważamy każdy z nich, usuwamy i pozbywamy się resztek kleju. Ostatnim krokiem jest zmatowienie paznokci, nadanie im preferowanego kształtu oraz wmasowanie w płytkę i skórki oliwki, a w dłonie odżywczego kremu do rąk.
2. Ściągnięcie tipsów acetonem
Kolejnym sposobem jest wykorzystanie acetonu i miseczki. Jest to metoda jeszcze bardziej inwazyjna od poprzedniej, dlatego tutaj również musimy zadbać o odpowiednią regenerację paznokci i skórek po skończonym zabiegu. Wobec tego, gdy jesteśmy gotowi, wystarczy wlać zmywacz do miseczki, następnie zamoczyć w nim tipsy na około 10 minut. Po upływie tego czasu sprawdzamy, czy tipsy się odklejają, a jeżeli tak, to drewnianym patyczkiem je delikatnie podważamy, usuwamy i pozbywamy się resztek kleju. Ostatnim krokiem jest zmatowienie paznokci, opiłowanie ich oraz wmasowanie w płytkę i skórki oliwki, a w dłonie odżywczego kremu do rąk.
3. Ściągnięcie tipsów frezarką do paznokci
Wykorzystanie frezarki nie wpływa negatywnie na kondycję paznokci, ale jest to sposób, który wymaga umiejętności i doświadczenia w pracy z tym sprzętem. Jak więc jej użyć? Na początek musimy wybrać odpowiednie frezy, zamontować je, a następnie delikatnie wyfrezować każdy z tipsów. Tutaj warto pamiętać, aby końcówkę prowadzić wzdłuż paznokcia, od skórek do wolnego brzegu, nie trzymając jej zbyt długo w jednym miejscu. Na koniec polerką dokładnie polerujemy paznokcie, nadajemy im preferowany kształt oraz wmasowujemy w płytkę i skórki oliwkę, a w dłonie odżywczy krem do rąk, aby wspomóc ich regenerację.
4. Ściągnięcie tipsów drewnianym patyczkiem
Ściągnięcie tipsów przy użyciu drewnianego patyczka jest możliwe jedynie w momencie, gdy tipsy są nadłamane lub same odklejają się od paznokci. Korzystając z tej metody, musimy być jednak bardzo ostrożni, ponieważ zrywając je z płytki możemy uszkodzić jej delikatną strukturę. Jak więc zrobić to poprawnie? Jeżeli zauważymy, że tipsy zaczynają odchodzić z paznokci, drewnianym patyczkiem delikatnie podważamy ich brzegi, a jeżeli nam się do uda, wtedy bardzo powoli wsuwamy patyczek głębiej do momentu, aż się odkleją. Po zdjęciu wszystkich tipsów, pilnikiem nadajemy preferowany kształt paznokciom, polerką polerujemy płytkę oraz wmasowujemy w nią i skórki oliwkę, a w dłonie odżywczy krem do rąk, aby je odżywić.
Jak ściągnąć tipsy?
Pamiętajmy, że zarówno zakładanie, jak i zdejmowanie tipsów to zabieg, który wymaga dużej precyzji. To właśnie dlatego tak istotne jest zachowanie ostrożności i delikatności oraz poświęcenie czasu na późniejszą pielęgnację paznokci i skórek wokół nich. I choć tipsy świetnie uzupełniają wygląd dłoni to najlepszy efekt uzyskamy w momencie, gdy dłonie będą odżywione i nawilżone, dlatego po ich zdjęciu również warto zadbać o ich kondycję.
Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi prezentujemy inspiracje na kwadratowe paznokcie oraz podpowiadamy jak przestać obgryzać paznokcie.